PÖH Maaşı Ne Kadar? – 2024 Yeni Pöh Maaşları

tarafından
PÖH Maaşı Ne Kadar? – 2024 Yeni Pöh Maaşları

PÖH(Polis Özel Harekat), Türk polis Teşkilatı içerisinde yer alan özel bir birimdir. PÖH birimi, genellikle riskli operasyonlarda görev alır. Normal polislik eğitiminden geçtikten sonra, özel eğitim alarak mesleğe başlarlar. PÖH maaşları ise; bu birimde yer alan personellerin almış oldukları maaşı ifade eder.

PÖH maaşları, bazı özel kriterlere göre belirlenmektedir. PÖH biriminde görev alan bir personelin gösterdiği performans, görev yeri, sahip olduğu yetenekler ve özel eğitimler maaşına etki edebilmektedir.

PÖH maaşları sabit bir maaş üzerinden başlamakla birlikte, personele göre farklılık gösterebilmektedir. PÖH biriminde görev alan personellerin ek görevleri, maaşlara etki eden en önemli faktörlerden biridir.

Pöh Maaşı Ne Kadar?

Polis Özel Harekat (PÖH) biriminde görev alanların maaşları ortalama olarak, 50.000 TL ile 65.000 TL arasında değişmektedir. PÖH’lerin maaşları, diğer polis birimlerine kıyasla daha fazladır.

Çünkü bu özel birimin ek gelir getirileri oldukça yüksek olabilmektedir. Ek operasyon ve özel görev yeri gibi ek ödenekler ile PÖH maaşları ortalama maaş tutarından daha yüksek olmaktadır.

PÖH Ek Ödenek İmkanları Nelerdir?

PÖH’ler ek ödenek alma imkanları sayesinde, normal maaşlarının dışında yüksek miktarda gelir edebilmektedir. Rehine kurtarma, terörle mücadele, riskli operasyonlar ve özel görevler gibi durumlarda PÖH’lere ek ödenek verilmektedir.

Görev süreleri dışında yapmış oldukları çalışmalar da fazla mesai olarak kabul edilir. Bu görevler ve fazla mesailer sayesinde PÖH’ler, ek gelir elde etme imkanına sahip olur.

PÖH Maaşı Artış Sebepleri

PÖH maaşları, normal tutar haricinde çeşitli faktörlere bağlı olarak yükselebilir. PÖH’lerde mesleki deneyim süresi, maaşlarının artmasını etkileyen en önemli etkendir. Askerlik hizmeti, riskli operasyonlar, ek görevler ve mesleki süre içerisindeki başarılar da maaşı yükselten faktörlerdir.

PÖH birliği içerisindeki almış oldukları görev ve yer aldıkları birimler de maşlarda farklılık oluşturmaktadır. Personelin görevdeki hizmet yılı, evlilik durumu ve eğitim durumu gibi diğer faktörler de maaşlarının yükselmesini etkiler.

PÖH maaşları, devletin belirlediği bütçe ve ekonomik koşullara bağlı olarak belirlenmektedir. Polis Özel Harekat Maaşları, Devlet Memurları Kanunu kapsamında belirlenmekte ve düzenlenmektedir.

Diğer mesleklerin maaşlarını okudunuz mu?

Bu Yazıyı Faydalı Buldunuz mu?

Yorum Ekle