Polis Maaşları Ne Kadar? 2024 Ocak Polislerin Maaşı

tarafından
Polis Maaşları Ne Kadar? 2024 Ocak Polislerin Maaşı

Polis Maaşları hakkında merak edilen rakamlar yapılan zamlarla daha bir merak konusu olmaktadır. Bütün memurlara yapılan %49.45 zammın polis maaşlarını da değiştirdiği görülmektedir. Maaş değişikliğine göre eskiden 29.525 TL olan polis maaşı 2024 ocak zammı ile birlikte 44.292 TL’ye yükseldiği görülmektedir. Bununla birlikte polis maaşlarının görev, mesai ve kıdem durumuna göre değişiklik gösterdiğini belirtmek gerekir.

Birbirinden ayrılan polis maaşları rakamlarında, güncel olarak başkomiser maaşı 32.626 TL’den 48.920 TL’ye yükselirken, trafik polisi maaşı 45.250 TL gibi bir rakama ulaşmaktadır. Yapılan ocak zamlarında değişen bu rakamlar diğer polis görev çeşitlerine de yansımaktadır. Bu rakamları aşağıda maddeler halinde görmek mümkündür.

  • Yunus polisi maaşı ortalama olarak 45.300 TL’dir.
  • Çevik kuvvet polisinin maaşı ortalama olarak 44.560 TL’dir.
  • Çocuk polisinin maaşı ortalama olarak 45.060 TL’dir.
  • Narkotik polis maaşı 2023 yılında ortalama olarak 46.310 TL’dir.
  • Deniz polisinin maaşı ortalama olarak 45.250 TL’dir.
  • Özel harekat polisi maaşı ortalama olarak 53.250 TL’dir.
  • Sivil polis maaşları ortalama olarak 46.310 TL’dir.
En düşük polis maaşı Ortalama polis maaşı En yüksek polis maaşı
44.292 TL 46.310 TL 48.920TL

2024 polis maaşı yukarıdaki ortalama maaş bilgilerine bakıldığında görev çeşidi kıdem durumu ve yapılan mesai saatlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Polis Maaşları Ayda Ne Kadar?

Polis maaşları ayda ne kadar başta olmak üzere polis memurluğu hakkında pek çok soru kişilerin akıllarına takılmaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi polislerin aylık olarak almış olduğu maaşlar yapmış oldukları görevler başta olmak üzere maaş limitini etkileyebilir.

Polis Maaşları Ayda Ne Kadar

Polis Maaşları Ayda Ne Kadar

Örnek olarak değerlendirilecek olursa bir polis memuru görevi ne olursa olsun fazlaca mesai yaptıysa ya da kıdem durumu varsa her zaman ortalama değerin üstünde maaş alır.

Bu bilgiler ışığında pek çoğu kişinin aklına yeni başlayan polis maaşı 2024 yılında ne kadar diye merak edenlere en az 44.292 TL ve üzeridir. Yeni başlayan polis maaşı yapmış olduğu görevlere bağlı olarak daha fazla maaş alabilir.

Kadın polis maaşları da sıklıkla düşünülmektedir. Kadın polis maaşlarının ortalama değerde ki diğer polis maaşları ile değerlendirmek gerekir. Ayrıca kadın polis memurunun da almış olduğu görev ve kıdemine göre maaşı etkilenmektedir.

Polisin Net Maaşı Ne Kadar?

Polisin net maaşı ne kadar diye merak eden mi pek çok kişiye ilk önce polis memurunun yaptığı görev ve kıdemine göre maaş durumunun değişeceğini belirtmek gerekir. Fakat bir polis memurunun ortalama değerde almış olduğu maaşın 46.310 TL olduğu görülmektedir.

Polis memuru maaşlarında 2024 yılı ocak ayında yapılan maaş güncellemesi maaşların artması ile sonuçlanmaktadır. Konuya ek olarak polis memurunun yapmış olduğu görevler neticesinde de maaşın yükseldiği görülmektedir.

Ayrıca polis memurunun maaşının maaşta geçirdiği deneyim süresi ve yapmış olduğu işin birden fazla kriterine göre değiştiği görülmektedir.

Bu rakamlar sadece ortalama değerlerdir. Polis memurunun almış olduğu kıdem ve yapmış olduğu mesailer ay sonunda alacağı paranın büyük oranda değişmesine neden olmaktadır.

En Düşük Polis Maaşları Ne Kadar 2024?

En düşük polis maaşları ne kadar 2024 yılı itibarıyla yapılan temmuz zamlarında en düşük polis memurunun maaşı ortalama olarak 44.292 TL’dir.

En Düşük Polis Maaşları Ne Kadar

En Düşük Polis Maaşları Ne Kadar

Yeni başlamış olan polis memurunun almış olduğu bu rakam memurun yapmış olduğu görevlere bağlı olarak yükselebilmektedir. En yüksek polis maaşı ise başkomiser maaşıdır. Bu maaşın ortalama olarak 48.920 TL olduğu görülmektedir.

Konuya bağlı olarak evli polis maaşı da merak konusudur. Yukarıda da belirtildiği gibi bir polis memurunun yapmış olduğu görev ve sorumlulukları maaşını doğrudan etkilemektedir. Polis çift maaş alabilir mi gibi bir soru doğal olarak akıllara gelecektir. Böyle bir durumun çalışma koşullarında mümkün olacağını belirtmek gerekir.

Polis memurları yapmış oldukları işi zorluğuna göre ya harcadıkları mesaneye göre fazla para alabilirler. Durum genel olarak ele alındığında polis memurunun sürekli olarak çalışmak hükmünde olduğu ve toplumun güvende kalması için yapmış olduğu mesaileri çok önemli olduğu açıktır.

Polis memurlarının yapmış oldukları işe bakıldığında oldukça zor ve güç isteyen bir çalışma hayatı söz konusudur. Hal böyle iken bu çalışma ortamında almış oldukları maaş yükselmektedir. Yapmış oldukları mesailer ve zaman içinde almış oldukları kıdem durumu maaşlarını direk olarak etkilemektedir.

Diğer yazılarımızı okumaya ne dersiniz?

Bu Yazıyı Faydalı Buldunuz mu?

Yorum Ekle