THY Hostes Maaşları Ne Kadar? – 2024 Türk Hava Yolları Hostes Maaşı

tarafından
THY Hostes Maaşları Ne Kadar? – 2024 Türk Hava Yolları Hostes Maaşı

THY hostes maaşları, görevli kişinin kıdemine ve uçtuğu rotalara göre değişkenlik göstermektedir. Hostesler, kabin memuru olarak da tanımlanabilirler. Hosteslerin çalışma sahaları, havaalanları ve uçaklardır. Yolcuların uçuş sırasında güvenliğinin sağlanması ve daha keyifli ve konforlu bir uçuş deneyimi yaşamalarını sağlarlar.

THY Hostes Maaşları

THY hostes maaşları ortalama olarak, 45.000 TL’dir. THY’de kabin memuru olarak göreve yeni başlayan kişilere başlangıç olarak 38.000 TL maaş verilmektedir.

Hosteslerde deneyim ve mesleki süreye göre maaşlarda artış görülmektedir.

Kabin Memuru Ne Demek?

Kabin memuru olarak görev yapan kişiler, çalıştıkları havayolu şirketinin belirlemiş olduğu konfor ve güvenlik standartlarının uyulmasını sağlar. Yolcuların uçuş öncesinde ve esnasında daha güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerine yardımcı olurlar.

Kabin Memuru Nasıl Olunur?

Günümüzün en popüler ve en çok ilgi gösterilen mesleklerinden birisi de kabin memurluğudur. Kabin memuru olmak için öncelikli olarak, lise veya dengi okullardan mezun olma şartı aranmaktadır. Ayrıca başvuru yapılan havayolu şirketinin kendi düzenlemiş olduğu kabin memuru seçme sınavından da başarılı bir şekilde geçilmesi gerekmektedir.

Kabin memuru olmak isteyen kişilerde, yabancı dil yeterlilik düzeyi büyük önem taşımaktadır. İngilizce dil seviyesi sınavından başarılı olarak geçen kişiler, THY tarafından iç mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Mülakat sırasında adayların iletişim becerileri, dış görünüşleri, diksiyonları ve mesleki yeterlilikleri değerlendirilmektedir. Yazılı sınav ve mülakatından başarılı bir şekilde geçen adaylar, THY Tarafından 3 aylık bir eğitim süresine alınırlar.

Kabin Memuru Olmak İçin Aranan Şartlar

Kabin memuru olmak için aranan bazı özellikler bulunmaktadır. Hostes olmak isteyen kişilerin bu şartları taşıyor olması gerekmektedir. Hostes olmak için 18 yaş sınırı bulunmaktadır. En az lise mezunu olmak ve iyi derecede İngilizce bilmek aranan özellikler arasındadır.

İletişim becerisi yüksek ve diksiyonu düzgün olan kişilere öncelik verilmektedir. Fiziksel olarak mesleği yerine getirmek için herhangi bir engele sahip olunmaması gerekmektedir. Dövme veya yara izi olmaması da hosteslerde aranan bir diğer özelliktir. Kadınlar için kabin memurluğunda boy olarak, en az 1.60 cm boy şartı aranmaktadır.

Diğer mesleklerin maaşları hakkında bilgi sahibi ol!

Bu Yazıyı Faydalı Buldunuz mu?

Yorum Ekle