Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar? 2024 Ocak Güncel Maaş

tarafından
Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar? 2024 Ocak Güncel Maaş

Aile Hekimi Maaşı hususunda alınan en düşük maaş 53.000 TL’dir. Bu maaşta alınan ortalama rakam ise 55.000 TL’dir. 2024 verilerine bakıldığında alınan en yüksek maaşın ise 73.400 TL olduğu görülmektedir.

Aile hekimi maaşı hususunda geçmişe bakıldığında 2023 temmuz ayında alınan ortalama maaşın 35.750 olduğu görülmektedir.  Bu rakam 2024 yılının ocak ayında yapılan yeni maaş güncellemesi ile birlikte ortalama olarak 55.000 TL’ye çıktığı görülmektedir.

Uzman aile hekimi maaşı en yüksek 58.650 TL’dir. Uzman aile hekimlerinin yapmış oldukları çalışma saatleri ve çalışma tecrübesi dikkate alındığında bu maaş rakamı değişiklik göstermektedir.

Aile hekimleri hem devlet hastanelerinde hem de sağlık ocaklarında çalışabilen çeşitli hastalıklara ön tedavi yapmak amacıyla halka hizmet veren çalışanlar olarak görev alırlar. Hastaların ön muayenesini yaparken uygulamış oldukları tedaviler yetersiz kaldığında yetkileri daha uzman bir hekimi sevk etme durumları söz konusudur.

Çalışma saatleri ve yaptıkları iş bütün sağlık çalışanları gibi oldukça yoğun ve streslidir. Bu dikkate alındığında almış oldukları maaşın diğer maaş türlerine göre daha fazla rakamlara ulaşması son derece normaldir.

Sağlık Ocağı Doktoru Kaç TL Maaş Alıyor?

Sağlık Ocağı Doktoru kaç TL maaş alıyor sorusuna yanıt olarak aile hekiminin almış olduğu maaş pek çok durumu bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Buna göre aile hekiminin çalıştığı kurum, iş deneyimi ve benzeri maaşı doğrudan etkileyecek faktörlerin maaşı doğrudan etkilemesi söz konusudur. Aynı şekilde maaşı yüksek ya da düşük aldırabilecek mesleki kıdemler doktorun ay sonunda alacağı rakamı ciddi derecede etkilemektedir.

Sağlık Ocağı Doktoru Kaç TL Maaş Alıyor? - 2024

Sağlık Ocağı Doktoru Kaç TL Maaş Alıyor? – 2024

Yıl En Düşük Maaş En Yüksek Maaş
2023 33.150₺ 54.820₺
2024 53.000₺ 73.400₺

Bir aile hekiminin almış olduğu en düşük ortalama maaş 53.000 TL’dir. Bakalım yukarıdaki maaşı etkileyecek faktörler dikkate alındığında 55.000 TL’ye kadar ulaştığı görülür.

Yeni başlayan aile hekimi maaşının başlangıçta 53.000 TL civarında maaş olması sonra bu maaşın hekimin çalıştığı iş ve çalışma saatlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Aile hekimi olarak görev yapan bir kimsenin özel veya devlet kurumunda çalışıyor olması da maaşları etkileyecek bir unsurdur.

Aile hekimleri zaman zaman çok yoğun mesailer harcayan memurlardır. Ek çalışma saatleri ve kendilerini ödenen ek ödenekler dikkate alındığında maaşlarını belirli oran da artış göstermesi söz konusudur.

2024 Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar?

2024 Aile hekimi maaşı ne kadar sorusuna yanıt olarak aşağıdaki maddeleri incelemek yeterli olacaktır.

Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar?

Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar?

  • 2024 yılında yapılan aile hekimi maaş güncellemesine bakıldığında alınan en alt ortalama maaşın 53.000 TL olduğu görülmektedir.
  • Aile hekimi maaşı olarak alınan ortalama rakamın 55.000 TL olduğu görülmektedir.
  • Aile hekim maaşının da alınan en yüksek rakamın ise 73.400 TL olduğu görülmektedir. Bu rakam aile hekiminin hangi sağlık kuruluşunda çalıştığına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Hastaları ön teşhis koyarak gerektiği zaman hastayı daha uzman yetkili birine yönlendirmek de sorumlu aile hekimlerinin almış oldukları maaş kıdemleri ve mesai saatlerine göre değişiklik gösterir.

Hastaların iyileşme sürecini takip eden ve gerektiği zaman tedavi yöntemleri uygulatan aile hekimleri zaman zaman çok yoğun mesailer harcayarak maaşını ikiye katlayabilmektedir.

Aile Hekimi Ayda Ne Kadar Maaş Alır?

Aile hekimi ayda ne kadar maaş alır sorusu da yanıt olarak ortalama 53.000 TL olarak en düşük maaş aldıklarını söylemek mümkündür. İşe yeni atanmış bir doktorum almış olduğu maaş ortalama olarak 55.000 TL civarındadır. Pratisyen aile hekimi maaşı da yine bu rakamlarda seyretmektedir.

Aile Hekimi Ayda Ne Kadar Maaş Alır?

Aile Hekimi Ayda Ne Kadar Maaş Alır? – 2024

Emekli Aile hekimi maaşı ise almış olduğu kıdem, yaş, çalışma hayatı gibi konular dikkate alındığında emeklilik maaşı değişiklik göstermektedir.

Bu harcamış olduğu çalışma saatlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda işinde uzman olan bir aile hekiminin bu miktardan çok daha fazla kazandığını söylemek mümkündür. Bir aile hekimi işinde ne kadar başarılı ve tecrübeli ise maaşı o kadar artış gösterir.

Aile Hekimi Kaç Saat Çalışır?

Aile hekimi kaç saat çalışır sorusuna yanıt olarak görev aldıkları sağlık kuruluşunda sabah 09.00 saatlerinden öğlen 12.30’a kadar çalışmaktadırlar. 12.30- 13.30 arasındaki zaman dilimi öğle tatili olduğundan mola vermektedirler. Daha sonra akşam 17.00 saatlerine kadar çalışmayı sürdürerek mesailerini tamamlamaktadırlar.

Bütün aile hekimlerinin çalışma saatleri hafta içi 9.00 ila 17.00 saatleri arasındadır.

Diğer yazılımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Bu Yazıyı Faydalı Buldunuz mu?

Yorum Ekle